Nie każdy ma świadomość tego, jak ważne jest wykonywanie zabiegu ozonowania jachtu czy też łodzi. Wszystkie pojazdy mechaniczne, które służą do transportu powinny być regularnie czyszczone. Nie zawsze czyszczenie tego rodzaju środka transportu przy użyciu wiadra, detergentu i szczotki jest wystarczające. Szczególnie w zamkniętych pomieszczeniach pod pokładem. Przestrzeń ta narażona jest na długotrwałe działanie wilgoci, więc powinna być przynajmniej raz na jakiś czas czas poddana działaniu ozonu. Ozonowanie jachtów i łodzi jest ekologiczną metodą utrzymania czystości, zwłaszcza pod pokładem. 

Ozonowanie jachtu a usuwanie zapachów

Zdecydowanie trudny do usunięcia jest zapach stęchlizny, zgnilizny czy też ryb. Na statkach, zwłaszcza podczas rejsów długodystansowych, nie jest to zaskakujące. Ozonowanie jachtów to bardzo skuteczny sposób na pozbycie się nieprzyjemnych zapachów a nie tylko próba zamaskowania ich środkami chemicznymi. Trzeba dodać, że ozonowanie jachtów jest nie tylko skuteczne, ale także przyjazne dla środowiska. Proces dezynfekcji ozonem można zastosować we wszystkich domach, obiektach użyteczności publicznej i magazynach, a także na sprzęcie na jachtach, statkach czy motorówkach. Metodę tę można również zastosować przy czyszczeniu kanałów wentylacyjnych, w których osadza się pleśń, grzyby i szkodliwe drobnoustroje. Po zakończeniu ozonowania przestrzeń będzie wolna od mikroorganizmów i całkowicie bezpieczna. Ponadto jedyny zapach, jaki można poczuć, to zapach ozonu utrzymujący się przez kilka godzin.

Z powodu wielu wycieków ze statków lub jachtów, ozonowanie maszyn wodnych zwykle trwa dłużej. Dlatego wszystkie otwory należy dokładnie uszczelnić przed obróbką ozonem. Tak by zachować stężenie ozonu do prawidłowej dezynfekcji.

 

Call Now Button